Actility webinar

LoRaWAN: Teknik Özellikleri, Uygulama Alanları, Türkiye’den ve Dünya’dan Gelişmeler

LoRaWAN®, IoT uygulamalarının gerektirdiği az enerji tüketimi ve kilometrelerce uzakla iletişim ihtiyaçlarını aynı anda karşılamasıyla kitlesel (massive) IoT’nin önünü açan bir kablosuz iletişim teknolojisi. Tasarımındaki yüksek güvenlik, açık kaynak ve standart kullanımı, ve 400 uluslararası şirketi aşan güçlü LoRa Alliance ekosistemiyle, personel takibinden akıllı şehirlere birçok uygulaması dünyada hızla yayılmakta. Lisans gerektirmeyen frekansta çalışma özelliğiyle de bina/kampüslerde kapalı sistem kullanımdan tüm bir ülkeyi, ve hatta uydular aracılığıyla kıtaları kapsama alanı altına alarak abonelik sunan operatör ağlarına kadar örnekleri bulunmakta.

1 Haziran Perşembe günü saat 15:00’te düzenlenecek webinarımızda LoRa Alliance Başkan Yardımcısı ve Teknik Komite Başkanı Alper Yeğin’in sunumu eşliğinde LoRaWAN teknolojisini daha yakından tanıyacağız: Teknik özellikleri, popüler uygulama alanları, uluslararası pazardaki yaygınlığı, ve teknolojideki en son gelişmeler.

Aynı oturumda ayrıca teknolojik uygulamaların hızla yaygınlaşmakta olduğu inşaat sektörünün öncü isimlerinden Limak Holding’in Dijital Dönüşüm Ofis Direktörü Güliz Akar, ve bu alanda LoRaWAN tabanlı çözüm sunan Tingz’in Kurucu CEO’su Çağatay Kaan Karataş da sektörel uygulamalardan bahsedecek.

Sunumların sonunda ayrıca soru-cevap seansı da yer almakta.

Alper Yegin,
CTO,  Actility

Guliz Akar,
Dijital Dönüşüm Ofis Direktörü, Limak

Çağatay Kaan Karataş,
Kurucu CEO, Tingz

What is LoRa and LoRaWAN white paper techniical overview, benfits and use cases

Learn more about the LoRaWAN technology by downloading the Actility “What is LoRaWAN” white paper